Aktualności

09 listopada 2018 20:57 | Aktualności

ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ- 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę

 

   

ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ- 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę

    Dzień 9 listopada 2018 roku był w naszej szkole wyjątkowo uroczysty. Uczciliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - święta narodowego jedynego w swoim rodzaju, wyjątkowego.

    Było to III w historii naszej szkoły ,,Patriotyczne Śpiewanie”. Przebiegało ono pod hasłem ,,Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”.

   ,,Patriotyczne śpiewanie” zrodziło się z potrzeby serca. Wyrosło ze wspomnień z lat dzieciństwa i młodości, z tradycji domu rodzinnego, z osobistych doświadczeń dziadków i pradziadków. Jest w nim coś bardzo szczególnego, coś prawdziwego i bliskiego- to poczucie więzi i jedności, przywiązani i przynależności do Ojczyzny, za wolność, której tak wielu ofiarowało swe życie.

    Uczniowie poszczególnych klas pod kierunkiem wychowawców przygotowali
i zaprezentowali wybraną pieśń patriotyczną. Słowa pieśni były manifestacją naszej wspólnoty i tożsamości narodowej.

O godzinie 11:11 wszyscy zebrani na uroczystości odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się w bicie „Rekordu dla Niepodległej”.

     Pan Dyrektor Bogdan Batorek wręczył przedstawicielom klas pamiątkowe dyplomy za udział w ,,III Patriotycznym Śpiewaniu”.

Za organizację i przebieg uroczystości odpowiadały:  p. Jadwiga Grabowska, p. Bożena Seelander, p. Ilona Sarkowicz oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Przeczytano: 347 razy. Wydrukuj|Do góry

100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę