Aktualności

24 listopada 2018 19:46 | Aktualności

„Jestem przedszkolakiem małym Polakiem” – 19.11.2018 r.

 

Dzień 19 listopada 2018 r. pozostanie na długo w pamięci dzieci i rodziców z Oddziałów Przedszkolnych 0 e i 0 d Właśnie tego dnia odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – „Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka”.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości: Pana Bogdana Batorka Dyrektora Szkoły Podstawowej w Cielądzu, Pana Pawła Królaka Wójta Gminy Cielądz, Rodziców i dzieci. Następnie maluszki i starszaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkie dzieci fantastycznie poradziły sobie z testem wiedzy o Polsce oraz zgodnym chórem obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom oraz być dzielnym przedszkolakiem.

Po części artystycznej, pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania na przedszkolaka dzieci 3 letnie i na starszaka dzieci 4 letnie kładąc na ramieniu każdego dziecka dużą kredkę. Na twarzach przedszkolaków widać było powagę i dumę, że w tym dniu, oni są najważniejsi.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały prezenty od pana Wójta i rodziców.

To miłe spotkanie zakończyło się wspólną fotografią oraz zaproszeniem na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Ewelina Stańczyk

Przeczytano: 144 razy. Wydrukuj|Do góry

Pasowanie na przedszkolaka i starszaka