Aktualności

28 listopada 2018 20:31 | Aktualności

Dzień Pluszowego Misia

20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W oddziałach przedszkolnych spotkania z dziećmi poprowadziła pani Katarzyna Kwapisiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej.

Na wstępie Pani Katarzyna zapoznała dzieci z historią Pluszowego Misia. Dzieci wysłuchały bajek, których bohaterem był miś. Oglądały także misie  przyniesione przez siebie i uczestniczyły w warsztatach plastycznych.

W tym dniu nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu na plakat misia – w nagrodę grupy oddziałów przedszkolnych otrzymały pluszaki i książeczki.

W klasach pierwszych zajęcia poprowadziła Pani Magdalena Jacak. Przeczytała dzieciom  jedną z przygód Misia Uszatka, dzieci  rozwiązywały zagadki na temat misiów będących bohaterami książek i bajek. W klasach zorganizowano wystawki pluszowych misi- każde dziecko opowiedziało historię swojego misia.  Za aktywne uczestnictwo w zajęciach dzieci otrzymały malowanki i naklejki.

Dzień Pluszowego Misia cieszył się dużym zainteresowaniem . Dzieci poprzez zabawę wzbogaciły wiedzę, a różnorodne formy pracy rozbudziły zainteresowania czytelnicze wśród najmłodszych.

Przeczytano: 255 razy. Wydrukuj|Do góry

Dzień Pluszowego Misia